Miła odmiana elegancji

Business casual jak się ubrać?

Nie w każdej branży niestety możemy z tego stylu skorzystać. Jednak podchodzimy do strojów biznesowych z coraz większą dozą wyrozumiałości. Business casual świetnie sprawdzi się na mniej zobowiązujących spotkaniach firmowych wyjazdów czy nawet szkoleń . Zostawmy w domu garnitur, krawaty czy garsonkę. Tutaj możemy poeksperymentować, nawet z wyraźniejszym kolorem. Tworzy luźniejszą atmosfera i stwarza margines na naszą indywidualność.

Garniturom, mówimy nie

Zamiast garniturowych, eleganckich spodni możemy zdecydować się na chinosy . Sprawa jeansów jest elementem do wyczucia. Wiele porad zdecydowanie odradza takie rozwiązanie . Jednak jeżeli zdecydujemy się na stonowany krój oraz kolor zamiast obecnie modnych egzemplarzy pełnych dziur i przetarć mogą być również eleganckim dodatkiem kreacji. Taka odmiana od codziennej elegancji, może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, podnosząc nasze zadowolenie z pracy.

Zgrany duet

Naszym zmęczonym stopom możemy pozwolić na odpoczynek, bo w przypadku pań, zamiast obcasów możemy założyć mokasyny czy nawet baleriny, w eleganckim stylu. Nadal chcemy wyglądać profesjonalnie. Dlatego zbyt duże dekolty, krótkie spódnice, odsłonięte nogi nie wchodzą w grę, do spódnicy oczywiście obowiązują rajstopy, nagość w żadnej odsłonie w tym wypadku nie jest wskazana. Tkaniny , z jakich wykonane są nasze ubrania, nie powinny być prześwitujące, w żaden sposób kojarzone z bielizną dlatego odpadają tkaniny błyszczące, czy lejące satyny, wyzywające koronki . Pstrokate kolory, różne udziwnienia, wielowarstwowe falbanki nie nadają się do biura. Być może właśnie dzisiaj zastanawiasz się, co to jest, business casual jak się ubrać? To elegancja w trochę mniej oficjalnej formie , to może być koszula, jednak niekoniecznie zapięta na ostatni guzik , stworzy piękny duet z wełnianym swetrem czy bardziej casualową marynarką.