Popularne gatunki papug

Jeśli ktoś zdecyduje się zainwestować w papugi i chce je wyhodować, to bardzo dobry pomysł. O ile wiemy wszystko o tych ptakach. Jak wszyscy wiemy, w domu muszą mieć odpowiednie warunki. Trzeba też zainwestować w nie dużo energii i czasu. Zwłaszcza jeśli wybierzemy gadające papugi. Ten artykuł ma na celu przedstawienie, jakie wyróżniamy gatunki papugi. Jakie są rodzaje papug? Nie każdy na pewno wie, lub do tej pory nie interesował się zbytnio tą tematyką, ale na świecie jest kilka rodzajów papug. Warto wspomnieć, że papugi to najczęściej wybierany i najpopularniejszy ptak w rodzinie. W Polsce możemy wyróżnić kilka z nich. Najpopularniejsze to nimfy, papugi falowane i małe nierozłączki. Na szczęście nie są to duże ptaki. Warto wspomnieć, że chyba najciekawszymi gatunkami są papugi gadające, takie amazonki, ary, żako i kakadu. Te ptaki są już większe od poprzednich. Niestety najczęściej kupujemy papugi jako prezent dla swojego dziecka. Papuga to nie zabawka, którą można wyrzucić jak się znudzi. Dlatego przed kupnem warto się kilka razy zastanowić nad słusznością tej decyzji.

Najpopularniejsze gatunki

Jak już wcześniej było wspomniane istnieje kilka gatunków papug. Niektóre są mniejsze, inne większe. Do tego dochodzi ich charakter. Jeśli ktoś aktualnie stoi przed sytuacją wyboru papugi lub dopiero zaczyna rozmyślać nad jej kupnem, to warto przeczytać poradnik o tych ptakach. Dlaczego? Oczywiście jest to pomocne, szczególnie dla tych, którzy nie rozumieją hodowli i pielęgnacji papug. Również dla tych, którzy do tej pory nie interesowali się tą tematyką. W takim poradniku wszystko jest dobrze opisane. Zwłaszcza, jakie warunki są potrzebne w domu, czego potrzebują do jedzenia i picia oraz jak często należy je czyścić. Każda papuga jest inna i ma swoją własną osobowość. Hodując ptaki w domu musimy uzbroić się w cierpliwość. Inną ważną informacją jest wielkość papugi. Musisz mocno pomyśleć. W zależności od gatunku papugi mogą być bardzo małe, np. Nierozłączka o długości około 18 cm lub tak duża, jak ara o długości do 1 metra. Ważne jest, aby każda papuga miała klatkę dopasowaną do jej wzrostu. Jak wszyscy wiemy, im większy ptak, tym większa klatka. Oczywiście nie można umieścić papużki falistej w klatce dla ary. Warto zasięgnąć opinii i zapytać o szczegóły hodowców. Kto będzie wiedział o nich więcej niż właśnie osoba, która je hoduje? Jakie wyróżniamy gatunki?
– Sun Conures
– Eclectus Parrots
– Szkarłatne Ary
– Różowo-piersiowe kakadu
– Niebieskie i złote Ary
– Lilac-Crowned Amazon Parrots
– Hiacyntowe Ary
– Hybrydowe Ary
– Blue Crown Conures
– Greenwing Ara

Do tego można zaliczyć także:
– papugi faliste,
– Żako,
– papużki nierozłączki.

Podsumowując niniejszy artykuł to jaką papugę wybierzemy zależy od nas. Tylko my wiemy co najbardziej interesuje nas w papugach,