Pozycjonowanie- ważne zagadnienie z nim związane

Pozycjonowanie- co to takiego?


NAJPROSTSZA DEFINICJA

Najprościej mówiąc pozycjonowanie (inaczej SEO- z angielskiego; od search engine optimization) jest to ogół procesów mających na celu osiągnięcie przez konkretny serwis internetowy- firmę, blog lub innego rodzaju stronę jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania określonych fraz kluczowych, czy też po prostu pojedynczych słów przez różne wyszukiwarki. A więc jest to dążenie do znalezienia się w wymarzonym dla każdego właściciela strony internetowej położeniu, gdzie twoja strona znajduje się w idealnym top10- stronach najczęściej odwiedzanych przez klientów.

Coś bardziej szczegółowego

W ramach poszerzania swojej wiedzy na temat pozycjonowania zapoznajmy się z pojęciem: ,,mapa strony internetowej”.

Dwa podstawowe rodzaje map stron internetowych- sitemaps zaliczamy HTML i XML. Mapa HTML jest tworzona dla ludzi odwiedzających witrynę.Zwykle, jeśli nie prawie zawsze znajduje się ona tzw. ,,stopce”.

Ułatwia ona zagubionym użytkownikom nawigację i odnalezienie właściwej podstrony. Pisaliśmy już, że Google nagradza strony łatwe w użyciu, a dobrze skonstruowana mapa może zdecydowanie wpłynąć na bardziej profesjonalną konstrukcję strony, co istotnie

Mapa witryny XML to lista podstron i URLi dla robotów wyszukiwarek. Informuje ich, które części naszej strony powinny być indeksowane.Określa ona również zagadnienia takie jak ich hierarchia ważności, częstość aktualizacji, czy też cokolwiek innego, co może być dla nich istotne.