Jak poradzić sobie z budową ciała typu gruszki

Problematyczna budowa ciała

Wiele kobiet wykonuje w domu ćwiczenia i trzyma dietę, ale niestety nie poprawia się przez to ich sylwetka. Bardzo częstym problemem jest nieodpowiadająca nam budowa ciała. Wiele kobiet wskazuje najbardziej niepożądaną budowę ciała w postaci budowy typu gruszki. Dla wielu osób jest to bardzo nieprzyjemna sytuacja z którą bardzo trudno sobie poradzić. Trzeba sobie w takiej sytuacji zadać pytanie jak schudnąć w udach? Poniżej zaprezentuję parę ćwiczeń oraz porad dietetycznych dla osób, które chcą schudnąć w udach.

Ćwiczenia i dieta na szczupłe uda

Najbardziej popularnym ćwiczeniem na grube uda jest jazda na rowerze. O ile wiosną i latem jest to ćwiczenie, które jednocześnie może dostarczać nam co niemiara przyjemności, tak jesienią i zimą jesteśmy raczej skazani na rower stacjonarny, który już takiej przyjemności może nam nie dać. W tych porach roku, ale także latem, gdy pogoda nie sprzyja możemy spróbować skakać na skakance. Jest to ćwiczenie, które zmęczy nas o wiele szybciej, ale przyniesie też efekty zdecydowanie szybciej niż jazda na rowerze lub bieganie. Jesienią można jeszcze zastosować energiczne spacery. Szybki chód uchroni nas przed zimnem, zaś ćwiczenie to bardzo dobrze działa na uda.
Aby wspomóc ćwiczenia warto także zadbać o odpowiednią dietę. Jeżeli chcesz schudnąć z ud powinnaś jeść dużo błonnika i białka, zaś omijać węglowodany.