Moda dla dzieci – czym się kierować?

Czasy w których dzieci donaszały ubrania po starszym rodzeństwie w dużej części przeszły do lamusa. O ile w latach siermiężnego PRL- u nikogo nie dziwił widok dziewczynki ubranej w spodnie czy koszulę po starszym bracie, o tyle dziś moda dla najmłodszych ma się znacznie lepiej.
Na rynku odzieżowym królują dziś przystępne ceny, sezonowe obniżki czy liczne promocje, które przyciągają rodziców chcących modnie i schludnie ubrać własne pociechy.

Na uroczystości i szkolną choinkę

Bardzo dużym powodzeniem w chwili obecnej cieszy się odzież okazjonalna dla dzieci. W przedszkolach, szkołach i na zajęciach dodatkowych obchodzone są Mikołajki, Halloween oraz organizowane są także bale karnawałowe z przebraniami w roli głównej. Na wszystkie te specjalne okazje, producenci odzieży dwoją się i troją, aby zaspokoić potrzeby i gusta małych klientów. Moda dziecięca na karnawał musi być nie tylko atrakcyjna wizualnie i nawiązująca do ulubionych postaci z filmów czy kreskówek, ale powinna być też solidnie wykonana i wygodna.
Z okazji obchodzonych w szkole lub przedszkolu Mikołajek, wychowawcy proszą zazwyczaj, aby dzieci przyszły ubrane w świątecznej stylizacji. Taka moda dziecięca nie musi być wyszukana. W popularnych sieciówkach a nawet dyskontach kupimy efektowne bluzki z motywem świątecznym, mikołajowe czapki oraz zabawne opaski z rogami renifera czy elfimi uszami. Całości dopełnią kolorowe gumki do włosów dla dziewczynek oraz odświętne fryzury chłopców.

Współczesne trendy

Moda dziecięca bywa dosyć często wzorowana na trendach obowiązujących w modzie dla dorosłych. Niektórzy rodzice nie chcą, aby ich dzieci wyglądały zbyt infantylnie. Wybierają zatem bezpieczną tonację kolorystyczną, obejmującą beże, granaty, ciemną zieleń oraz paletę brązów. Taki wybór jest jak najbardziej odpowiedni, jednak w rzeczywistości większość przedszkolaków i małych dzieci pragnie nosić kolorowe stroje, najlepiej z podobizną ulubionej bajkowej postaci. Aby zaspokoić potrzebę latorośli na taki rodzaj stroju oraz własne poczucie estetyki, warto iść na kompromisy. Współczesna moda dla dzieci oferuje wysokiej klasy odzież, gdzie postacie z kreskówek są nienachalnie umieszczone a całość prezentuje się w łagodnej, pastelowej kolorystyce. Po takie produkty naprawdę warto sięgnąć i dzięki temu upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.
Mimo iż o gustach się nie dyskutuje, warto wziąć pod uwagę, że dziecko zbyt wystylizowane nie wygląda korzystnie, a wręcz może być obiektem drwin ze strony rówieśników. Ponadto skórzana kurtka u czterolatka i ciasne rurki krępujące ruchy nie będą pomagały w swawolach na placu zabaw. To co razi w ubiorze małych dzieci, to odkryte brzuchy, czy wyeksponowane ramiona. Taka moda dla najmłodszych nie służy dzieciom i nie jest pożądana w publicznych placówkach oświatowych, takich jak szkoła czy przedszkole.

Odzież sezonowa

Największy koszt związany z kupnem odzieży wierzchniej sezonowej to zakup kombinezonu zimowego i porządnej kurtki, a także nieprzemakalnych rękawic. Moda dziecięca w tym wypadku stawia na odblaskowe elementy, zabezpieczenie przed mrozem i wiatrem, a także wykorzystaniem oddychających materiałów. O ile bluzki czy spodnie można kupić w sklepie, o tyle wiele osób decyduje się na kupno zimowych ubrań outdoorowych z drugiej ręki. Są one zazwyczaj w bardzo dobrym stanie. Dzieci rosną tak szybko, że większości drogich kombinezonów zimowych nie nadaje się do noszenia na kolejny sezon. Dzięki kupnie odzieży zimowej używanej w kieszeni rodziców zostaje nawet kilkaset złotych.
Moda dla najmłodszych dziecięca jest obecnie na bardzo wysokim poziomie. Odzież przeważnie wykonana jest z bawełny, co sprawia, że noszenie jej jest przyjemnością. Solidni producenci dbają też o odpowiednią estetykę oraz przystępną cenę, która będzie adekwatna do polskiego portfela.

Artykuł powstał we współpracy z Parys Style