Stres – wróg dla naszego organizmu

Stres – cierpienie duszy jak i urody

Każdy w swoim życiu nieraz się denerwował, dotyczy to każdych zmian w życiu i nie tylko. Jesteśmy przed egzaminem i czujemy narastający stres, zdając prawo jazdy, idąc na rozmowę kwalifikacyjną, czy też do pracy pierwszy dzień. Jest to odruch naturalny, odbieramy to jako nic dziwnego, bo nie jesteśmy przecież jedynym przypadkiem. Ale czy wiecie jak to wpływa na nasz organizm i mózg? Kiedy wysyłamy naszej głowie złe sygnały, przestaje tak naprawdę myśleć obiektywnie i czujemy niepokój. W związku z tym, obniża się nasze samopoczucie, dobra energia. W najgorszym przypadku, odbija nam się to na układzie pokarmowym, najczęściej na żołądku.Jak się okazuje, nie chodzi tylko o nasze wnętrze, ale również o sprawy zewnętrzne. Pod wpływem nerwów, jesteśmy bardziej osłabieni, a to się wiąże z włosami, skórą, paznokciami itd. Dlatego tak ważne jest to, by o ile to możliwe, dbać o nasz układ pokarmowy, by mieć zdrowy umysł i ciało. Jak o to zadbać? Nie bierz tak wszystkiego do siebie, warto również załatwiać pewne rzeczy wcześniej, które nie dają nam spokoju, by mieć jak najmniej spraw na głowie. A jeśli chodzi o sprawy duchowe? Jak uspokoić jednocześnie ciało i duszę?

Domowe spa

Zadbaj o siebie tak, jak lubisz. Zrób sobie relaksującą kąpiel z pianką, czy solą morską. Najbardziej uspokajająca jest lawenda, zrób sobie maseczkę, wyłącz się złe myśli, dołącz muzykę. Ciało ma się jedno, tak samo jak życie. Czujesz, że często i intensywnie wypadają Ci włosy? Może to być spowodowane złą dietą, albo, tak jak wspomniano wcześniej, stresem. Zastanów się jak dbasz o jedno i drugie, starając się dojść do wniosku, co może być tego przyczyną. Na włosy pomagają również owoce i warzywa, albo sport, ponieważ wysyła do naszego organizmu dobre samopoczucie.

Fryzjer – wyższe ego

Każda kobieta czuje się lepiej po fryzjerze i nie tylko. Jeżeli denerwują Cię Twoje włosy i ich ciągłe wypadanie, warto je ściąć. Poczujesz nie tylko, że masz ich mniej, ale końcówki włosów stają się żywsze i zdrowsze, przede wszystkim równe. A jeśli myślisz jak o nie dbać i pielęgnować, przy okazji wspomnij o tym swojemu fryzjerowi, on nie tylko powinien znać się na włosach, ale również na ich pielęgnacji. A jeśli chodzi o samą higienę włosów, to bardzo istotna jest odżywka, gdyż dostarcza im właściwości odżywcze, ale też wzmacniające, dodatkowo warto zwracać uwagę na to, czy szampon, który kupujesz ma za zadanie wzmocnić cebulki włosów.

Podsumowując : rzadkie włosy przyczyny

  • nadmiar stresu
  • za mała ilość owoców i warzyw
  • brak odpowiedniej pielęgnacji
  • nie podcięte końcówki