Bądź na topie! Makijaż oczu różowo szary

Różowy i szary, jako hit tego lata!

Kolor, moda, ubrania zmieniają się zazwyczaj, co sezon. Ale jest to również zasługa znanego nam instagrama, gdzie to najczęściej on wprowadza nowe trendy, dzięki swojej popularności. Możemy tam znaleźć wszystko, co szukamy. Od modnych ubrań, tatuaży, fryzur, jedzenia. To jest bardzo dobre! Bo jak się okazuje, nie ma nic lepszego niż szary połączony z różowym zwłaszcza na powiece! Nie ma to znaczenia, jaki mamy kolor oczu, czy występuje u nas opadająca powieka, czy nie. Pasuje taki makijaż dla każdej kobiety, jest on uniwersalny, więc nie powinien wyglądać źle również, na co dzień. Pozostaje najważniejsze pytanie: jak wykonać makijaż oczu różowo szary?

Makijaż oczu różowo szary? czyli modny make – up

Jeśli jesteś fanką sukienek, zwłaszcza różowych, ten makijaż będzie prezentował się idealnie. Dodatkowa biel na kąciku oka, pięknie go rozjaśni i optycznie powiększy.

  1. Pamiętaj, by zacząć od bazy na powieki. Bez niej ani rusz, ponieważ dzięki niej makijaż jest bardziej trwały, oraz sprawia, że cienie nie będą się rozsypywać.
  2. Rozprowadź biały, matowy cień na górnej powiece.
  3. Następnie w zewnętrznym kąciku nałóż matowy cień w kolorze różowym.
  4. Rozetrzyj go delikatnie, połącz go razem z bielą, kierując się w stronę środka.
  5. Teraz kolej na kolor szary. Należy cieniem zaznaczyć dolną linię (tuż pod rzęsami) i rozprowadź ją na górze. Całość należy dokładnie zblendować.
  6. Aby optycznie podkreślić oko (tak jak było wcześniej wspomniane) kącik oka pomaluj kredką w kolorze nude, lub białym.
  7. Wytuszuj starannie rzęsy czarnym, lub granatowym tuszem do rzęs. Gotowe!

Czy zawsze warto stosować cienie do powiek?

Jeżeli jest rażący upał, kobiety często darują sobie robienie makijażu. Będziesz wyglądała tak, jakbyś się wciąż świeciła, bo nadmierna ilość słońca robi swoje, nawet jak zaaplikujesz
sporą ilość pudru. Jednak, jeśli koniecznie chcesz sobie zrobić makijaż, warto tylko użyć tusz do rzęs, trochę różu, błyszczyk, ewentualnie niewielka ilość pudru, korektora, a na makijaż warto użyć utrwalacza do Twojego mąkę -u-u, gdyż sprawia, że efekt utrzymuje się nawet do kilku godzin. Co jest istotne? Najlepszym makijażem jest słońce, bo dzięki opaleniźnie będziesz mogła pozbyć się podkładu na dłuższy czas! A w dodatku, dostarczysz swojej twarzy dobrych witamin!