Pielęgnacja dłoni i manicure hybrydowy

Pielęgnacja dłoni to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w uzdrowiskach i salonach. Nic w tym dziwnego, przecież to ręce są wizytówką każdej kobiety. Główną zaletą zabiegów kosmetycznych na dłonie jest ich różnorodność.

Czym są paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe nie są przedłużeniami – powstają poprzez nałożenie trzech warstw żelu na naturalny paznokieć. Najpierw nakładana jest warstwa bazowa, następnie lakier do polerowania, a następnie wierzchnia warstwa ochronna. Po nałożeniu każda warstwa jest utwardzana w świetle UV przez kilka minut.

Zalety manicure żelowego:

 • Możliwość uzyskania pięknych i długich paznokci nawet dla osób, które nie są w stanie samodzielnie ich wyhodować.
 • Szeroki wybór zdobień i kolorów paznokci.
 • Nadają lśniący, świeży wygląd.
 • Trwałe i mocne paznokcie.
 • Są bardziej elastyczne niż paznokcie akrylowe i dlatego mniej podatne na odpryskiwanie.
 • Czas schnięcia jest znacznie szybszy niż przy zwykłym manicure.
 • Podczas aplikacji nie ma nieprzyjemnych oparów.

Czym są paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe to hit ostatnich lat, który na pewno pozostanie modny na długo. Lakier hybrydowy łączy w sobie zalety produktów żelowych i tradycyjnego lakieru do paznokci, dlatego jest ostatnio tak popularny.

Zabieg wykonuje się prawie tak samo jak zwykły manicure klasyczny. Różnica polega na tym, że w pobliskich salonach paznokci stosuje się specjalne lakiery żelowe, które należy utrwalić w lampie. Mimo to efekt końcowy jest na tyle naturalny, że trudno odróżnić, które paznokcie zostały pomalowane zwykłym lakierem, a które hybrydą. Do wykonania tego manicure świetnie sprawdzą się lakiery do paznokci marki Victoria Vynn.

Istnieje wiele rodzajów zdobienia paznokci hybrydowych. Do największych trendów można zaliczyć efekt syreny, baby boomer ombre, efekt kameleona i kocie oko. Niezwykle popularny jest manicure hybrydowy French.

Zalety manicure hybrydowego:

 • Jeśli chodzi o różne rodzaje manicure, opcja hybrydowa wydaje się rozsądna z punktu widzenia długotrwałych uszkodzeń paznokci.
 • Nie spowoduje tak dużych uszkodzeń, jak manicure żelowy czy akrylowy. Manicure hybrydowy sytuuje się nieco pośrodku, więc jeśli zależy Ci na trwalszym i mocniejszym lakierze, to hybryda jest drogą do zrobienia.
 • Przy manicure hybrydowym można oczekiwać, że wytrzyma około miesiąca przed koniecznością ponownego nałożenia, a to głównie ze względu na rosnący naturalny paznokci, a nie dlatego, że coś jest nie tak z lakierem. Wysokiej jakości tradycyjny lakier do paznokci należy nakładać raz w tygodniu, dzięki czemu hybryda jest znacznie trwalsza.
 • Z lakierem hybrydowym możesz wybierać dla siebie nieskończone możliwości kolorystyczne. Jest ich już tysiące, a kolejne są w drodze. Jest też mnóstwo akcesoriów i technik, dzięki którym stworzysz wszelkiego rodzaju efekty, takie jak ombre, brokat, lustro, a także niezliczone wzory (geometryczne, paski, kropki itp.).
 • Pod względem cenowym manicure hybrydowy jest mniej więcej w tym samym przedziale cenowym, co manicure żelowy. Wciąż jest to jednak dużo droższe niż malowanie paznokci tradycyjnym lakierem w renomowanym salonie paznokci lub podczas wykonywania manicure w domu.