Oczy – zwierciadło duszy, ale i stylu czyli jak się malować cieniami krok po kroku

Makijaż – Część Twojej osobowości

Kobieta kocha podkreślać swoją urodę, zwłaszcza przez makijaż. Coś w tym jest, że wygląd jest naszą wizytówką, dlatego lubimy dbać o swoje paznokcie, włosy, twarz. Nie tylko chodzi o lepsze samopoczucie, ale lubimy się pokazać z tej lepszej strony, jak jesteśmy na randce, imprezie. Makijaż i wystrój zawsze zależy od sytuacji, wydarzenia, chociaż niektórzy nie lubią robić wyjątków i uwielbiają podkreślać swoją twarz czasami do przesady. Czy to impreza, czy dzień jak co dzień, malują się zbyt mocno. Jednak często wygląda to nieestetycznie i odstraszająco, zwłaszcza dla kobiet, które nie mają umiaru i nakładają za dużo makijażu. Jest na to wiele przykładów, chociażby jak zobaczymy, że w dzisiejszych czasach co trzecia osoba ma za duże usta przez zrobienie zabiegu. Jedni kierują się modą, inni swoimi kompleksami, a jeszcze inni chcą wyglądać po prostu lepiej. Tak jak zaczynamy od podstaw z rysowaniem, bądź jakimkolwiek swoim hobby, to warto się skupić na makijażu od początku, po to, by wyglądał schludnie i ładnie, a nie przesadnie. Oczywiście, bez makijażu ciężko wyjść, bo się czujemy w nim lepiej, ale on ma podkreślać naszą urodę, a nie zakładać drugą twarz. Jest na to chociaż jedna motywacja: Mężczyzn to odstrasza! Lubią naturalność. Zatem, na czym się skupić, ucząc się makijażu?

Trening czyni mistrza

Oczy, usta, cera, rzęsy….Jest tego dużo. Do tej pory się śmiejemy, jako kobiety, dlaczego mężczyźni zawsze to dziwi, że spędzamy tyle czasu w łazience? Odpowiedź jest prosta. Makijaż jest czasochłonny, zwłaszcza bardziej profesjonalny, czy też okazjonalny. Jednak jest parę dziewczyn, które bardzo rzadko się malują, a jak już wypada się malować, to z reguły nie wiedzą od czego zacząć. Na pierwszym planie warto zacząć od rzęs, gdyż nie są takie trudne, w porównaniu do kresek na oczy. Następnie usta. Jeśli lubimy delikatny makijaż, warto zacząć od błyszczyka, a jeśli chcemy zacząć od pomadki, warto sobie wspomóc kredką do ust, która je podkreśla i nie zostawia ,, śladów poza linią ‘’. Jeśli chodzi o oczy, a dokładniej o cienie do powiek… Nie są też trudne, ale nie są za proste, w zależności jakiego efektu końcowego oczekujemy.

Jak się malować cieniami krok po kroku

Skupmy się na prostym, zaczynając od max. dwóch kolorów na powiece. Jednym z podstawowych składników jest baza pod oczy, która powoduje, że makijaż jest bardziej trwały, oraz przykrywa niedoskonałości.Należy ją nakładać na całą powiekę,aż do brwi. Makijaż oczu zaczynamy od jasnych cieni: beż, szarość, gdyż powoduje on łagodne przejście między kolorami.Następnie możemy już nałożyć ciemniejszy, aż do linii załamania, stopniowo go nakładając.Pędzelek jest odpowiedni, gdy ma puchaty, lub zwężony kształt na końcu. Nie możemy mieć mocnego nacisku na pędzel, ale należy również ćwiczyć przede wszystkim blendowanie, bo bez tego ani rusz.Na środek ruchomej powieki, warto dodać połyskującego cienia, dla optycznego powiększenia oczu. Głównym hasłem do tego jak się malować cieniami krok po kroku jest właśnie zaczynanie od jasnych kolorów, po ciemne, nigdy nie można od ciemnych.Musimy wykonywać półkoliste ruchy pędzlem. Na dolnej powiece również trzeba użyć korektora i zapudrowania. Zasada jest taka jak na górnej powiece, gdyż muszą wyglądać tak samo, czyli od jasnego cienia, do ciemnego. Gotowe!