Malowanie brwi dla początkujących czyli ważna część makijażu

Nie będę jak Frida Kahlo!

Przysłowiowo kobiety nie tylko mają dużo pracy w domu, ale również ze swoim wyglądem. Idą na imprezę, muszą dobrać odpowiednią sukienkę, buty, fryzurę, makijaż. Dzień pracy, wstajesz ledwo żywa, ale makijaż musi być zrobiony! Dostajesz energii, ale najpierw śniadanie, kawka, ubrać się…No i czynność najbardziej czasochłonna, makijaż. Myślisz co by tu zrobić, by zajął Ci jak najmniej czasu, jednocześnie wyglądając przy tym jak człowiek bez worków pod oczami. Chwytasz za bazę pod makijaż, tusz do rzęs, podkład, szminkę lub błyszczyk.

Malowanie brwi dla początkujących

Patrzysz na siebie w lustrze i coś Ci ewidentnie nie pasuje… Tak! To te paskudne brwi! A przecież nikt nie może Ci w kilka minut ich zrobić, zwłaszcza przed pracą, a Ty nie wiesz jak się za to zabrać, bo nigdy przecież tego nie robiłaś! W głowie jak na złość masz przed sobą słynną osobę Fridę Kahlo i modlisz się, by Twoje brwi nie wyglądały tak samo jak jej. Jak zapobiec temu, by nie mieć monobrwi ? Poniżej znajdziesz na to kilka podpowiedzi, może nie nauczysz się tego na ,, już ”,ale na następny raz! Zatem: Jak wygląda malowanie brwi dla początkujących?

Twoje brwi jako Twój atut!

Kiedy jeszcze byłaś mniejszą dziewczynką, albo miałaś swoje pierwsze naście lat, nie myślałaś o poważnym makijażu, sposobie ubierania się, czy też o czymś bardzo ważnym dla kobiet – regulacji brwi. Bez tego nasza twarz nie jest taka sama, a jeśli o nich nie pomyślisz, to nawet najlepszy makijaż Ci nie pomoże, jeżeli widnieją niechciane włoski (np.pod łukiem brwiowym). Dlatego jest to takie ważne, by je regulować po to, by schludniej wyglądać i żeby nasz makijaż w całości prezentował się idealnie, tak jak chciałyście. Co tak naprawdę jest potrzebne do prawidłowej regulacji brwi?
– henna – jest dobrym rozwiązaniem, jeśli masz gęste i ciemne brwi. Oczywiście masz do wyboru kosmetyczkę, albo zrobić to sama. Jednak zdecydowanie bardziej opłaca się robić to samemu, ponieważ jest to mniej kosztowne, a na dodatek z czasem możemy nabrać praktyki, by nasze brwi wyglądały po prostu ładnie. W dowolnym sklepie z kosmetykami wystarczy kupić tubkę z brązową lub pudrową farbką (nigdy nie czarną, strasznie szpeci) i wymieszać z wodą utlenioną, a następnie aplikować według instrukcji na pudełku.
– regulacja – tak jak wspomniano powyżej, zdecydowanie należy usunąć niechciane włoski i nadać im odpowiedni kształt. Jeżeli masz z tym problem, podpowiedzi się znajdą w niektórych drogeriach na kosmetykach, związanym z brwiami.

Cienie do brwi

Bardzo popularnym sposobem są cienie do brwi, które zawierają ciemniejszą i jaśniejszą paletę, w zależności, czy chcemy mieć jaśniejsze, czy ciemniejsze brwi. Powinna się znaleźć również paletka z odżywką, która nadaje im wyrównany kolor, odżywia włoski brwi. Jest to jeden z normalniejszych sposobów na ładne i schludne brwi. Jeżeli chcesz mieć bardziej podkreślone, to szukaj kredek do brwi, które idealnie podkreślą Twoją twarz i przypominają efekt ,, instagramowy ‘’. Rysowanie najlepiej zacząć od dołu brwi, następnie podkreślić górę w podobny sposób, zamalowując całą brew aż do końca łuku brwiowego. Tak naprawdę jest to kwestia wprawy i bardzo indywidualna, ponieważ każdy znajdzie sposób na to, jakie ruchy są najlepsze i najszybsze. Powodzenia!