Zwiedzamy Malezję

Malezja to piękny kraj w Azji Południowo-Wschodniej. Nie jest tak popularny jak sąsiadująca z nim Tajlandia, więc wybierając wycieczkę do Malezji masz duże szanse, że spotkasz znacznie mniej turystów i będziesz mógł zwiedzać w bardziej komfortowych warunkach. Dowiedz się, co warto tam zobaczyć.

Malezja co zobaczyć

Dużo podróżnych wybiera jako punkt docelowy wyspę Borneo. Nie ma się czemu dziwić. Piękne plaże, czysta woda, palmy kokosowe i możliwość nurkowania sprawiają, że jest to świetne miejsce na wakacyjny wypad. Będąc na miejscu, warto wybrać się do Parku Narodowego Bako. Znajdziemy tam dziką przyrodę, a w Orangutan Center będziemy mogli podziwiać orangutany. To jednak niejedyne miejsce, które pozwoli nam na wypoczynek w rajskim klimacie. Jeżeli interesuje cię plażowanie i snorkeling, wybierz Wyspy Perhentian albo Palau Payar.
Malezja to kraj leżący na styku trzech kultur. Zamieszkują ją Malajowie, Chińczycy i Hindusi oraz szereg innych nacji. Kulturę Malajów najlepiej poznasz w stolicy kraju, czyli Kuala Lumpur. Koniecznie wjedź na bliźniacze wieże Petronas Towers. Rozciąga się z nich imponujący widok na miasto i jego okolice. Warto zajrzeć również do dzielnicy chińskiej i indyjskiej (Little India). Nie zapomnij również o odwiedzeniu Meczetu Narodowego (Masjid Negara). Pamiętaj, że zwiedzając świątynie, wymagany jest odpowiedni strój, zakrywający ramiona i kolana.
Inne miasto warte zobaczenia to Penang. Tutaj widać wyraźne wpływy chińskie, szczególnie w architekturze i kuchni. Będąc na miejscu, udaj się na starówkę Georgetown, a później zwiedź drewniany port Jetty. Nie zapomnij o obiedzie. Penang słynie z doskonałych potraw. Dla odpoczynku udaj się do ogrodu botanicznego Tropical Spice Garden. Znajdziesz w nim ochłodę i zobaczysz, jak wyglądają popularne zioła.
Malezja słynie z doskonałej herbaty. Świetnym pomysłem na wycieczkę jest zwiedzenie jednej z plantacji herbaty. Znajdziesz je na Cameron Highlands. Nie zapomnij również o zobaczeniu Jaskiń Batu. Położone zaledwie 13 km od centrum Kuala Lumpur, przyciągają wiernych wyznania hinduistycznego. Znajdziesz w nich świątynie, a przy wejściu przywitają cię ciekawskie małpki.
Malezja ma bardzo dużo do zaoferowania podróżnym. Dlatego warto się tam wybrać, zarówno na zwiedzanie jak i wypoczynek.