Biżuteria – kto ją nosi i jakie akcesoria się do niej zaliczają?

Biżuteria jest znana na świecie od wielu lat. Pierwsze akcesoria pojawiły się już około 100000 lat temu, kiedy za ozdoby służyły przedziurawione muszle. W dawnych czasach była oznaką władzy, wysokiej pozycji klasowej czy zamożności. Współcześnie noszenie ozdób to domena głównie przedstawicielek płci pięknej, mająca na celu dodanie uroku i podkreślenie modowych stylizacji.

W dzisiejszych czasach biżuteria jest dostępna na każdym kroku dzięki masowej fabrycznej produkcji. Iskrzące się kolczyki, duże i małe pierścionki czy długie naszyjniki są noszone przez kobiety w różnym wieku. Biżuteria znajduje jednak swoich wielbicieli także wśród mężczyzn w postaci skórzanych wisiorków, plecionych bransoletek czy kolczyków w różnych miejscach ciała, takich jak brwi, wargi czy uszy. Warto wspomnieć także o zegarkach, które również zalicza się do biżuterii, noszonych zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.

Tym samym ozdoby mogą z powodzeniem być noszone przez obie płci, pozwalając każdemu na wyrażenie siebie. W jaki sposób podkreślasz swój wygląd Ty?