Stylizacje z trampkami w roli głównej.

Współczesna moda nie jest sztywnym kanonem, a łączenie poszczególnych elementów, na pozór nie pasujących do siebie jest dziś tym, co wyróżnia i podkreśla indywidualny charakter człowieka.
Od kilku lat prawdziwy boom przeżywa obuwie sportowe. Mowa tu zwłaszcza o trampkach, które noszone są chętnie zarówno przez młodzież jak i dorosłych.

Trampki dla kobiet

Trampki damskie https://bigstar.pl/c-trampki-damskie zobaczymy w połączeniu ze zwiewnymi sukienkami, jak i typową odzieżą casualową. Świetnie komponują się z nieśmiertelnym jeansem oraz koszulami czy t- shirtami.
Obuwie tego typu może być dobrane do reszty stylizacji na zasadzie współgrania kolorystycznego lub na zasadzie kontrastu. Do wspomnianego wyżej jeansu pasują kolory takie jak: czarny, granatowy, czerwony, ale także żółty, różowy lub wielobarwny.
Bardzo częstym połączeniem jest noszenie trampek do kurtek skórzanych i sukienek w tzw. łączkę. Polki na tyle pokochały ową stylizację, że w poprzednim sezonie wiosenno- letnim niemal, co trzecia kobieta prezentowała się w takim stroju. Trampki damskie, które nosi się do sukienek oraz kurtek skórzanych muszą być dopasowane kolorystycznie do reszty. W takim przypadku należy unikać trampek w kolorze beżowym lub nude, gdyż w zestawieniu z ciemnym kolorem kurtki całość nie wypadnie korzystnie. Górna część sylwetki będzie sprawiała wrażenie przytłoczonej i zbyt topornej w połączeniu z jasnym kolorem trampek oraz cielistym i rajstopami. Najodpowiedniejszy kolor jeśli chodzi o trampki damskie w odniesieniu do takiej stylizacji, to czarny lub granatowy.
Hitem ostatnich lat jest także identyczny lub zbliżony ubiór mamy i dziecka. Furorę robią takie same sukienki dla córki i mamy, a w osiąganiu efektu ,,kalki ” pomocne mogą być trampki, które jak wiadomo mogą nosić zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Swobodny ubiór w zbliżonej stylistyce wykorzystują również fotografowie lifestylowi. Zdjęcia rodzinne będące owocem sesji, na których widnieją członkowie rodziny w podobnych strojach są nie tylko sentymentalną pamiątką, ale stanowią też atrakcyjny wizualnie obraz.

Trampki męskie

Na fali powrotów mody z lat 90- tych trampki dla mężczyzn znów wkroczyły do codziennych stylizacji. Obuwie te upodobali sobie zwłaszcza trzydziesto i czterdziestolatków, których tęsknota za szalonymi latami młodości objawia się w postaci nieformalnych, wygodnych strojów. W przeciwieństwie do sześćdziesięciolatków mają oni w sobie odrobinę więcej przekory, a wychowani często w raczkującym kapitalizmie cenią sobie nonkonformizm i indywidualizm.
Trampki męskie https://bigstar.pl/c-trampki-meskie są podstawą wszystkich stylizacji casualowych. Młodsi mężczyźni nie wahają się nawet, aby trampki połączyć z garniturem czy bardziej oficjalnym strojem. Panowie najczęściej wybierają ciemne kolory trampek. Ponadczasowa klasyczna czerń czy granat są na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o kolorystykę. Rzadziej zobaczymy panów w kolorze czerwonym, a już zupełnie sporadycznie w odcieniach pastelowych. Wzorem po który sięgają mężczyźni jest również szachownica oraz nadruki.
Zarówno trampki męskie, jak i te przeznaczone dla kobiet wpisały się na stałe we współczesną modę. W krajach skandynawskich czy na wyspach brytyjskich częstym widokiem jest urzędnik lub pracownik biurowy przemierzający drogę do pracy na rowerze. Odziany w garnitur lub w przypadku pań, w garsonkę i wygodne trampki nie budzi zdziwienia. Obuwie te jest zmieniane po dotarciu do biura lub urzędu na bardziej zgodne z obowiązującym dress codem. Niemniej jednak wiele firm organizuje od czasu do czasu dzień wolny od sztywnych uniformów i wówczas trampki zdecydowanie królują. W Polsce, urzędnicy w trampkach to zjawisko raczej niespotykane. Mimo to, obuwie tego typu jest chętnie noszone przy mniej oficjalnych okazjach czy podczas weekendów. Ograniczenia wiekowe nie istnieją, a w trampkach wyglądają dobrze nie tylko nastolatkowie czy młodzi dorośli, ale i osoby dojrzałe będące w kwiecie wieku.