Casual – wyjątkowy styl dla każdego

Brakuje Ci oryginalności i pragniesz odnaleźć swój własny styl? Nie potrafisz ubrać się na co dzień? Niezależnie czy jesteś mężczyzną, czy kobietą – prawdopodobnie styl casual będzie wprost idealny dla Ciebie. To połączenie prostoty i elegancji. Stylu i brawury. Możesz być oryginalny, a jednocześnie zachować uniwersalny wygląd. Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł poniżej, aby dowiedzieć się więcej.

Ubiór na co dzień

Styl casual to uniwersalny typ ubioru stworzony przez projektantów. Jego głównym wyróżnikiem są kolory bazowe, czyli głównie biel, czerń oraz szarość. Jednak nie brakuje również kolorów dominujących, takich jak czerwień czy kolor niebieski. Ogranicza to paletę kolorów – dzięki temu lepiej wiemy, co będzie do siebie pasowało. Styl ten najczęściej określany jest jako uniwersalny, pasujący na każdą okazję i dla każdego. Jest również przejawem elegancji na co dzień, ponieważ dobrze dobrany strój casualowy pasuje zawsze i wszędzie.

Charakterystyka stroju casualowego

Strój casualowy powinien zawsze charakteryzować się dobrą marynarką. Elegancką, dobrze skrojoną i dopasowaną. Kolory oczywiście jednolite. To jeden z wyznaczników tego stroju. Dobry t-shirt lub koszulka polo w przypadku mężczyzn. Myśląc o stylu casualowym dla kobiet, możemy dodać jeszcze klasyczne, modne koszule. Jednym z elementów podstawowych casualu są dobre spodnie. W męskim wydaniu będą to chinosy, lecz najczęściej w zupełności wystarczą klasyczne, dobrej jakości i oryginalne jeansy. W przypadku kobiet jeansy również sprawdzą się wyśmienicie w wielu przypadkach. W bardziej oficjalnych sytuacjach jednak czarna sukienka będzie lepszym wyborem. Jeśli chcemy wybrać miejski casual na chłodny letni dzień, wówczas w naszej męskiej szafie koniecznie powinien znaleźć się gładki sweter. W propozycji, damskiej możemy pomyśleć o stylizowanej skórzanej kurtce lub płaszczu. Nie zapominajmy jednak trzymać się jednolitych barw, aby niepotrzebnie nie wtargnął nam się chaos.

Chcesz wyglądać elegancko i modnie na co dzień, wypróbuj kilka przykładowych stylizacji z ubrań, które już posiadasz w swojej szafie. Nie biegnij od razu do sklepu po najnowsze kolekcje ubrań. Przyglądnij się temu co już posiadasz. Wówczas, może okazać się, że Twoje dotychczasowe ubrania, odpowiednio ze sobą zestawione, stworzą niesamowitą mieszankę.