Jak wybrać damski zegarek?

Pod wieloma względami damskie i męskie zegarki są do siebie bardzo podobne. Kluczową różnicę stanowi wielkość koperty, a to dla wielu osób jest czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego modelu. Kobiece nadgarstki zazwyczaj są mniejsze niż męskie i zdecydowana większość damskich zegarków ma mniejsze koperty, które dla pań są wygodniejsze. Ale i tak najlepszy rozmiar koperty sprowadza się do osobistych preferencji.

Stylowe zegarki

Styl to bardzo ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie zegarka damskiego. W przeszłości zegarki były tworzone głównie z myślą o ekskluzywnym stylu ubioru, natomiast dziś istnieje wiele różnych rodzajów zegarków dostępnych w asortymencie dla kobiet. Dostępne są zegarki klasyczne, zegarki sportowe, zegarki minimalistyczne i wiele innych. Wybierając styl swojego nowego zegarka, warto się zastanowić, kiedy będzie się go nosić. Szukając wysokiej jakości zegarka do biura należy pomyśleć o klasycznym zegarku z metalową bransoletą lub skórzanym paskiem. Zegarek, pasujący do aktywnego lub sportowego stylu życia powinien być wytrzymały, a zegarek damski Cassio, który wzmocni wizerunek może być wykonany ze szlachetnego metalu i posiadać unikatowe elementy, np. kolorową tarczę.

Paski i bransoletki

Paski do zegarków można podzielić na dwie kategorie: bransoletki, czyli dowolny metalowy pasek do zegarka lub paski wykonane z nylonu lub ze skóry. Ogólnie rzecz biorąc, bransoletki nadają zegarkowi bardziej ekskluzywny wygląd, podczas gdy paski mają bardziej swobodny charakter. Wyjątek stanowią paski z naturalnej skóry, ponieważ mogą wyglądać zarówno swobodnie, jak i szykownie, w zależności od ogólnego projektu zegarka. Podobnie jak w przypadku wielu innych elementów zegarka, wybór między paskiem lub bransoletą powinien zależeć od tego, czego się oczekuje pod względem stylu i funkcji.

Koperta zegarka

Materiał koperty wpływa zarówno na styl, jak i na funkcję damskiego zegarka. Najpopularniejszymi materiałami są złoto: żółte, różowe, białe, stal nierdzewna i ceramika. Żółte złoto jest klasyczne i nadaje luksusowego wyglądu. Z kolei różowe i białe złoto są popularnym wyborem dla zegarków casualowych lub wieczorowych. Prowadząc aktywny tryb życia lepszym wyborem będzie zegarek z kopertą ze stali nierdzewnej, ponieważ nie trzeba się martwić o zarysowania. Stal nierdzewna to doskonała opcja, jeśli potrzebny jest bardzo wytrzymały zegarek damski Cassio. Również inne materiały takie jak ceramika lub modne ostatnio drewno będą ciekawą opcją.