Do czego pasuje złota biżuteria?

Do czego pasuje złota biżuteria? 

Złoto jest w wielu kulturach synonimem bogactwa i statusu. W krajach Bliskiego Wschodu mężowie obdarowują swoje żony złotą biżuterią na znak miłości i szacunku do nich. Takie skojarzenia sprawiają, że złoto jest najchętniej wybieranym na biżuterię kruszcem. Przekonaj się, do czego pasuje złota biżuteria i jak ją nosić z klasą. 

Złota biżuteria na co dzień? Czemu nie! 

Wiele kobiet, wiedząc jak droga jest złota biżuteria, zostawia ją tylko na ważne okazje. Owszem, złoto niezależnie od sytuacji ekonomicznej jest bardzo cennym materiałem. Nie oznacza to jednak, że nie powinnaś cieszyć się pięknem złotej biżuterii na co dzień. Złoto jest wytrzymałe, dzięki czemu nie rysuje się i nie niszczy tak szybko, jak bardziej miękkie metale. Możesz więc z powodzeniem nosić złote naszyjniki, pierścionki i bransoletki bez obaw o ich żywotność. 

Złoto jest niezwykle uniwersalne. Jego ciepła barwa najlepiej komponuje się z ubraniami w neutralnych odcieniach ziemi, jak beż, brąz, pomarańcz, oliwkowa zieleń czy grafit. W przypadku chłodnych kolorów złoto wcale nie jest nietrafionym pomysłem. Przy ubraniach w zimnych odcieniach, złota biżuteria w ciekawy sposób kontrastuje z tłem. Inaczej jest jednak w przypadku karnacji. Cera z ciepłymi tonami doskonale komponuje się ze złotą biżuterią, jednak skóra o chłodnym, różowym odcieniu, nie będzie korzystnie podkreślona przez żółte złoto. 

Jak nosić złotą biżuterię na wielkie wyjścia? 

Bogato zdobiona złota biżuteria fantastycznie podkreśla elegancję kreacji wieczorowej. Element błysku ożywia stylizację i dodaje jej klasy, dlatego złota biżuteria to must have na każdą ważną okazję, jak wesele, bal, bankiet czy gala. Do sukienek w ciepłych kolorach lub barwach z ciepłymi odcieniami, jak leśna zieleń, bordo czy midnight blue, biżuteria z żółtego złota będzie strzałem w dziesiątkę. Z kolei do strojów utrzymanych w chłodnej tonacji, najlepiej sprawdzi się białe złoto. W przeciwieństwie do codziennych stylizacji, na jednolitym tle sukni wieczorowej, każdy brak kompatybilności kolorystycznej będzie nieprzyjemnie rzucał się w oczy. 

Złota biżuteria to doskonały dodatek do każdego outfitu i sprawdza się niezależnie od stylu, w jakim się ubierasz. Ważne jest jednak, by pamiętać, że na ważne wyjścia obowiązują nieco inne zasady, niż przy komponowaniu codziennych strojów. Teraz już wiesz, jak nosić złotą biżuterię, by wyglądać elegancko i uniknąć modowej wpadki. Nie czekaj i już dzisiaj uzupełnij swoją garderobę o złoto.