Czy pudel toy to pies dla każdego?

Każdy pies ma indywidualny charakter, ale zadaniem właściciela jest ukształtowanie zwierzaka już od pierwszych miesięcy życia. Czworonóg powinien być posłuszny i nawet psy energiczne można wychować w taki sposób, aby później gdy będą dorosłe nie sprawiały żadnych problemów bez względu na rasę, płeć czy osobnicze uwarunkowania.

Jaki charakter ma pudel toy?

Pudle z reguły są psami o silnych charakterach. Już od samego początku próbują być władcze i zaskarbiają sobie całą uwagę właścicieli. Jednak można poskromić ich temperament za pomocą odpowiedniego szkolenia. Jeśli chcesz posiadać wiernego przyjaciela, który nie będzie odstępował Cię na krok to pudel toy z pewnością idealnie nadaje się do tego zadania. Jednak trzeba uważać, aby w wyniku zbyt silnej więzi z właścicielem u psa nie pojawił się lęk separacyjny.

Gdzie kupić rasowego psa?

Wielu przyszłych właścicieli podczas oglądania ogłoszeń w internecie dziwi się, że jedne psy kosztują 500 złotych, a inne osobniki tej samej rasy ponad 6 tysięcy. Skąd ta różnica? Niestety rozmnażaniem psów nie zajmują się wyłącznie zarejestrowane w związku kynologicznym hodowle, ale również ludzie prywatni, którzy zorientowali się, że na rynku jest popyt na rasowe zwierzęta, więc zrobili z tego interes, na którym zarabiają na życie. Takie osoby prowadzą pseudohodowle, gdzie warunki dla zwierząt są naprawdę kiepskie. Utrzymanie rodziców, a później samych szczeniaków, szczepienia, odrobaczenie oraz inna opieka lekarska nad miotem to kosztowne zabiegi, dlatego w normalnych hodowlach szczeniaki kosztują kilka tysięcy, a nie kilkaset złotych.

Decyzja o posiadaniu zwierzaka powinna być przemyślana. Pies to duża odpowiedzialność finansowa. Pupilowi trzeba poświęcać sporo czasu, uwagi oraz troski, więc właściciel musi być na to wszystko przygotowany.