Versace – kreator mody

Gianni Versace urodził się w 1946 roku w Reggio di Calabria. Zamiłowanie do projektowania odziedziczył po swojej mamie, która prowadziła pracownię i sklep.

 

Gianni spędził, więc całe swoje dzieciństwo podpatrując mamę przy pracy, a przy okazji sam tworzył ubranka dla lalek i dla swoje siostry Donatelli. W wieku 9 lat uszył pierwszą suknie. W późniejszym czasie Gianni wyjechał do Mediolanu, kolebki modowej i razem z bratem Santo stworzył swoją markę. W 1978 roku w galerii sztuki zaprezentował swoją pierwszą kolekcję. Między czasie do braci dołączyła siostra Donatella. W pracy charakteryzowała go kreatywność i fantazja. Swoje pokazy przekształcał w prawdziwe spektakle.

 

Jego odwaga i szaleństwo sprawiło, że świat usłyszał o marce Versace. Historia Gianniego Versace pokazuje, że pasja i smykałka do interesów doprowadziły go na sam szczyt. Biedny krawiec utworzył włoskie imperium luksusowych marek odzieżowych. Losy imperatora modowego pokazują, że warto marzyć, realizować swoje cele i zdobywać kolejne szczyty.